Desktop Central’ı Kullanarak Delta Charlie Malware’lerinden Korunun

blog16
IT Security / ITOM / ITOM & ITSM

Desktop Central’ı Kullanarak Delta Charlie Malware’lerinden Korunun

Güvenlik açığı tehditleri, herhangi bir BT yöneticisinin en kötü kabusudur. Son zamanlarda, WannaCry fidye yazılımının yayımlanmasından sonra BT yöneticileri güvenlik tehditleri olduğunda eskisine oranla daha fazla geriliyorlar.

Gizli Kobra oldukça yeni , kötü amaçlı reklam yazılımı topluluğu,  Sistem Yöneticilerine, sistemlerini en son güvenlik güncelleştirmeleriyle güncel tutmaya devam etmeleri için açık ve net bir başka uyarıdır.

DELTE CHARLIE HAKKINDA

Gizli Cobra (Kuzey Kore’den bir saldırı grubu olarak varsayılıyor) tarafından kullanılan bir botnet zararlı yazılım olan Delta Charlie, dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) botnet ağının bir parçası olarak dünya çapında binlerce bilgisayarı etkiledi.

FBI, Delta Charlie‘nin öncelikle gerekli yamaları olan savunmasız bilgisayarlara DDoS saldırıları başlattığını ancak Domain Name System (DNS) saldırılarını, Ağ Zaman Protokolü (NTP) saldırılarını ve Karakter Üretimi Protokolü (CGP) saldırılarını da düzenleyebileceğini bildiriyor.

Delta Charlie, bulaştırılmış sistemlerde yürütülebilir dosyaları indirip, istenmeyen ikili dosyaları güncelliyor ve gerçek zamanlı yapılandırmaları değiştiriyor; bu da kuruluşunuzun güvenliğini tehdit ediyor.

İSTISMARA UĞRAYAN UYGULAMALAR

Zararlı yazılım Delta Charlie, Windows’un eski sürümlerini çalıştıran sistemleri hedef alır ve makineleri tutmak için belirli uygulamalardaki güvenlik açıklarını kullanır.

Şu ana kadar, Gizli Cobra aşağıdaki güvenlik açıklarını kullandı:

  • Hangul Sözcük İşlemci hatası (CVE-2015-6585)
  • Microsoft Silverlight kusuru (CVE-2015-8651)
  • Adobe Flash Player 18.0.0.324 ve 19.x güvenlik açığı (CVE-2016-0034)
  • Adobe Flash Player 21.0.0.197 güvenlik açığı (CVE-2016-1019)
  • Adobe Flash Player 21.0.0.226 güvenlik açığı (CVE-2016-4117)
DESKTOP CENTRAL KULLANARAK BILGISAYARLARINIZI GÜVENLI HALE GETIRIN

Neyse ki, yöneticiler yukarıda listelenen güvenlik açıklarını düzeltmek için masaüstü yönetim çözümümüz olan Desktop Central‘ı kullanabilirler. Nasıl mı?:

  • Desktop Central ücretsiz demo sürümünü buradan indirin.
  • Patch Management sekmesini tıklayın. Tüm Yamalar görünümünde, Eksik Yamalar bölümüne tıklayın.
  • Filtre sütununda, Adobe Flash Player‘ı ve Microsoft Silverlight‘ı arayın. Kullanılabilir bir yama bulursanız derhal dağıtın.

Delta Charlieransomware veya başka herhangi bir zararlı yazılım olsun, Desktop Central, size en kısa sürede en son güvenlik güncelleştirmelerini piyasaya sürdükleri anda sunan tek bir masaüstü yönetim çözümüdür.

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir