ManageEngine AD Manager Plus Nasıl Kurulur?

blog17
ITOM & ITSM / Ürünler

ManageEngine AD Manager Plus Nasıl Kurulur?

ADMANAGER NASIL KURULUR?

ManageEngine ADManager Plus web tabanlı çalışan, Active Directory (AD) yönetim ve raporlama ürünüdür. Kullanımı kolay ve kullanıcı dostudur. Active Directory dışında, ayrıca Exchange ServerOffice 365Lync ve Google uygulamaları gibi ürünlerin yönetiminin ve raporlamasının aynı konsolda yapılmasını sağlar. Kurulumu oldukça basittir. Kurulum adımları aşağıdaki gibidir:

 1. 32 bit sürümünü indirmek için tıklayınız.
  64 bit sürümünü indirmek için tıklayınız.
  Sizin için uygun sürümü indirmek için bağlantıya tıklayıp indirme işlemini başlatınız.
 2. İndirilen exe dosyası üzerine sağ tıklayıp “Yönetici” olarak çalıştırınız.
 3. Karşılama ekranında “NEXT” e tıklayıp devam ediniz.
 4. Lisans anlaşmasını kabul etmek için “Yes” butonuna basınız.
 5. Bir sonraki ekranda ADManager kurulumunun hangi dizine yapılacağını seçiyorsunuz. Varsayılan olarak C dizini altında ManageEngineADManager Plus belirlenmiştir. Değiştirmek isterseniz “Browse” tıklayarak kurulum dizininin yolunu belirleyebilirsiniz. Yolu belirledikten sonra “Next” e tıklayarak devam ediniz.
 6. ADManager Plus’ın hangi portu kullanacağını seçiyorsunuz. Varsayılan olarak 8080 portu belirlenmiştir. İsterseniz değiştirebilirsiniz. “Next” e tıklayarak devam ediniz.
 7. Karşınıza gelen ekranda “Next” e tıklayıp devam ediniz.
 8. Kayıt bilgilerinizi doldurduktan sonra “Next” e tıklayarak devam edin. Dilerseniz “Skip” e tıklayarak bu adımı atlayabilirsiniz.
 9. Karşınıza gelen ekranda “Next” e tıklayarak kurulumu başlatınız. Kurulum yaklaşık bir (1) dakika sürer.
 10. Kurulumu tamamlamak için “Finish” e tıklayınız.
 11. Kurulum tamamlandıktan ManageEngine ADManager Plus servisi başlayacaktır. Servis çalıştıktan sonra web arayüzü otomatik olarak ekranınıza gelecektir. Web arayüzüne  http://localhost:8080 (eğer varsayılan portu değiştirdiyseniz, url de 8080 yazan kısmı da değiştiriniz) adresini kullanarak tarayıcıdan ulaşabilirsiniz.
 12. Karşınıza çıkacak olan web arayüzünde ilk defa yapılacak olan yönetici girişi için kullanacağınız bilgiler aşağıdaki gibidir:
  Username : admin
  Password : admin

Leave your thought here

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir