Ara
Close this search box.

Çevik Yönetim Metodu: OKR

OKR yani “Hedefler ve Anahtar Sonuçlar” (Objective Key Results) anlamına gelen yönetim metodunu bugün Google, Intel, Linkedin, ING Bank gibi pek çok başarılı şirket hedeflerini takip etmek için kullanmaktadır. Pandemi ile uzaktan çalışmaya adapte olan şirketlere dijitalleşme ile beraber doğan ihtiyaçlarına en iyi cevabı OKR yönetim metodu vermektedir. 

IT HERO olarak seçtiğimiz bu yönetim metodu sayesinde, amacımız tüm çalışanlarımızın sadece performansını ölçmeyi değildi. En önemlisi çalışanlar ve departmanlar arasındaki iş birliğini ve iletişimi artırmayı hedefledik. Öncelikli hedeflerimize odaklanmamızı sağlayan OKR metodolojisiyle beraber, haftalık ve çeyreklik “Check-in” toplantıları yaptık. Böylece hedeflerimize ulaşmamıza engel olan tüm durum ve riskleri tartıştık. Şirket hedeflerine ulaşılmasının önündeki engellerin kaldırılmasını sağladık. Performans sistemiyle beraber şirket içerisindeki herkesin diğer departman ve kişilerin hedeflerini gerçek zamanlı görmesi ve yorum ekleyebilmesi sağlanarak ekipler arası iş  birliği ve bilgi paylaşımını arttırdık.

IT HERO olarak bu sistemde teknolojiyi en etkin şekilde kullanarak basit, anlaşılır, esnek, çevik ve iş birliğine dayalı OKR uygulamaları arasında lider bir uygulama kullandık. Çalışanlarımızın OKR sürecine adaptasyonunu hızlandırdık ve alışma sürecinde bir yük olmaktan tamamen uzaklaştırdık.

Tüm çalışanlarımız kendi hedeflerini kendileri belirleyebiliyor, hedeflerindeki gelişimlerini sisteme hızlıca kaydederek gerçek zamanlı takip edebilmektedirler. IT HERO olarak müşterilerimize daha hızlı daha ve esnek hizmet verebilmek için bugün Çevik Yönetim Metodu bizim tercihimiz oldu.