Ara
Close this search box.

Güvenlik Zafiyetleri ve Kurumsal Sanitasyon

ManageEngine Vulnerability Manager Plus ile güvenlik ihlali riskini azaltmak için tüm kuruluşunuzu güvence altına alın. Uyarlanabilir yamaları keşfedin. Bunu Vulnerability sanitasyon metodu ile ayrıştırın. Üretici bağımsız birçok sisteme uygun yama dağıtımını, bulut içindeki veya şirket içi uygulamalara, uç noktalara, VPN’lere ve sanal bilgisayarlara uygulayarak sisteminizi güçlendirip onu koruyabilirsiniz. 

Vulnerability; Karmaşık ağ sistemleriniz içindeki, web uygulamalarınızı, Port kullanımlarınızı, Yanlış konfigürasyonlarınızı, güvenlik zafiyet ve sistemde keşfedilen açıklarınızı tarar, CIS ve STIG güvenlik yönergelerine uygun katagorilere ayrıştırarak zarar derecesini size sunar.

Kurumsal Sanitasyon ; Daha önceden oluşturduğumuz sistem uyarlamaları ile ‘’Kurumsal ayrıştırma merkezi’’ bu açıkları eş zamanlı zamanlı denetler. Sistemde tanımladığımız ilkerelerimize uygun olmayan açıkları keşfeder. Bunlara örnek desktop sharing, end-of-life System & Aplication, and peer-to-peer software, driver ve diğer sistemlerin açıklarını risk katagorisine ayırır ve bunları kapatacak yamaların dağıtımını yaparak sistemde temizlik sağlar.

Özellikleri ise şöyle;

 • Software Vulnerabilities
 • Detected CV’s
 • Zero-day Vulnerbilities
 • System Misconfiguration
 • High Risk Software
 • Web Server Misconfiguration
 • Port Audit
 • Manage Exceptions App&Systems
 • Security Gateway
 • Test & Approve
 • Automated Patch Deployment

Zafiyet değerlendirmesi:

Bir yığın zafiyet arasından gerçek riskleri belirleyin.

Sömürülebilirlik, şiddet, yaş, etkilenen sistem sayısı ve düzeltmenin kullanılabilirliğine göre zafiyetleri değerlendirin ve önceliklendirin.

Yama yönetimi:

Tüm yama sürecinizi özelleştirin, düzenleyin ve otomatik hale getirin.

Herhangi bir ek maliyet olmadan bir entegre yama modülüyle Windows, Mac, Linux ve 250’den fazla üçüncü taraf uygulamasına yamaları otomatik olarak indirin, test edin ve konuşlandırın.

Güvenlik yapılandırma yönetimi:

Ağ sistemlerinizin karmaşık parolalar, en az ayrıcalıklar, bellek koruma ile yürürlüğe koyulduğundan emin olun ve CIS ve STIG güvenlik kılavuzlarına uygun olmalarını temin edin.

Web sunucularınızı güçlendirin:

Web sunucu güvenlik kusurlarının nedeni, etkisi ve çözüm yolları ile ilgili ayrıntıları elde edin. Bu bilgi, çok sayıda saldırı değişkenine karşı güvende olan sunucular tesis etmeye ve muhafaza edin

Yüksek riskli yazılım denetimi:

Güvenli olmadığı düşünülen uzaktan masaüstü paylaşımı, ömrü dolmak üzere olan ve eşler arası yazılımlar gibi yazılımları belirleyerek bu yazılımları uç noktalarınızdan vakit kaybetmeden kaldırın.

ZER0 Day zafiyeti hafifletme:

Yamaları beklemeye son verin.

Ağınızı sıfırıncı gün zafiyetlerine karşı güvenceye almak için yamayı beklemeden önceden oluşturulmuş, test edilmiş betikleri konuşlandırın.

Anti-virüs denetimi:

Antivirüsü olmayan, aktif olmayan ve güncel olmayan sistemlerle ilgili bilgi edinin.

Port denetimi:

Kullanımda olan portları ve bünyesinde yürütülen işlemleri izleyin. Kötü amaçlı yazılımlar veya bilinmeyen uygulamalar tarafından etkinleştirilmiş olabilecek istenmeyen portları belirleyin.

Kavranması kolay raporlar:

Ağ güvenliğinizle ilgili bütüncül görünürlük ve eyleme dökülebilir öngörüsel veriler elde edin.

SECURITY GATEWAY:

Üreticinin kendi geliştirdiği güvenli erişim sistemidir. Security Gateway, ağınızı ve verilerini korumak için gelişmiş güvenlik duvarı politikaları sunar. Bu sayede VPN ihtiyacı olmadan 3. bir koruma ve erişim yönetimi sunar.

TEST & APPROVE:

Size özel oluşturduğunuz test grupları üzerinden sistemin analiz edilmesi ve çıkan açıkların diğer sistemlere uygun halde olması yani otomatik dağıtıma uygun bir yamanın onaylanması bir ön koşuldur.

Detaylı bilgi için uzman danışman ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.